Autorius Tema: Doom the Board Game  (Skaityta 21454 kartus)

Nostromo

  • Knight
  • *****
  • Įrašai: 2638
Doom the Board Game
« Įrašytas: Vasaris 18, 2011, 23:21 »


Marsas... Jungtinės Aerokosmonautikos Korporacijos tyrimų bazė. Tai turėjo būti įprastas apsaugos personalo pamainos keitimas, vykstantis kas kelis mėnesius. Niekaip neįsivaizduoju, kam reikia samdyti apsaugai jūrų pėstininkų komandą paprastai tyrimo operacijai, bet po galais – korporacija mokėjo astronominius pinigus, todėl nei aš, nei mano būrys dėl to nesuko galvos. Keli mėnesiai „atostogų“, prižiūrint baltaskvernių mokslininkų šiknas. Deja, likimas kartais mėgsta pajuokauti, o gal kalta mūsų karma, nes niekas net neįsivaizdavo, koks pragaras mūsų laukia Marse. Nespėjus nei kojų apšilti prasidėjo "linksmybės" - užgeso šviesos, įsijungė signalizacija ir per vietinį radiokomo ryšį, pasigirdo panikos kupinas balsas – „Dėmesio ! Visam tyrimų bazės personalui ! Mus užpuolė ! Kodas „Raudonas“, kartoju – kodas „Raudonas“. Visiems leidžiama naudoti ginkluotę. Pradedama bazės evakuacija...“ , po to pasigirdo kalbančiojo klyksmas, labai panašus į priešmirtinį. Užsidegė raudonos avarinės šviesos. Visa mūsų standartinė ginkluotė – plikos rankos ir 9 mm. pistoletas su dviem dėtuvėm, "rimtesni" ginklai liko šatle... Bet garsiniame pranešime buvo minimas nurodymas naudoti ginklus... vadinas bazėje jie turi ginklų ?? Ką, po velnių jie čia išradinėja ?? Na, bet dabar nėra laiko galvoti  - reikia veikti ! Evakuacijos šatlai visai kitoje bazės pusėje. Kad ir kas čia nutiko, tam kažkam teks turėti reikalų su keliais velniškai įpykusiais marinais !

Taip prasideda žaidimas „Doom the Board Game“. Kai kas jį dievina, kai kas galbūt nemėgsta, bet abejingų jam nėra. Visi klube tikrai žino apie metų metus trunkančius mėginimus pereiti scenarijus ir kalnus house rules‘ų. Kas dar nežino, Doom – išgyvenimo (survival) žanro žaidimas, skirtas 2 - 4 žaidėjams. Vieno žaidėjo rolė yra blogio įsikūnijimas, monstrų meistras, pragaro valdovas. Jis valdo visus monstrus, spendžia spąstus ir jo vienintelis tikslas, kad marinai nepasiektų finišo. Kiti žaidėjai – specialiojo padalinio jūrų pėstininkai – jie žaidžia išvien, kaip vieninga komanda. Jų tikslas – išgyventi. Ir nusigauti iki gelbėjimo šatlų, kurie yra už 5 sektorių. Kad išeiti iš sektoriaus reikia rasti raudoną elektroninį apsaugos raktą, nes kiekvienas sektorius yra atskirtas masyviomis raudonomis apsaugos durimis. Tai padaryti nėra taip paprasta, nes bazės koridoriai knibžda pragaro išperomis, kurios plūsta į bazę per portalą, netyčia atvertą nevykusio eksperimento metu. Įtampa, amunicijos trūkumas, laiko stoka, iš pakampių lendantis ir ant kulnų lipantys monstrai – vizitinė šio žaidimo kortelė. Marinai turi veikti labai koordinuotai, kad pasiektų pergalę, o menkiausios klaidos labai skaudžiai kainuoja. Ar pavyks jiems nugalėti, ar blogis triumfuos ? Tai priklauso nuo tavęs...

Seniai norėjau pradėti temą apie "Doom'ą", bet tik dabar prisiruošiau. Čia bus galima dalintis idėjomis, "house rulsais" ir šiaip dalykais, susijusiais su šiuo žaidimu. Iškart pasakau - prirašiau daug, tad kam neaktualus yra šis žaidimas ir žinote, kad niekada gyvenime jo nežaisite - siūlau nevargti skaitant :) O aš pradėsiu nuo „namų taisyklių“. Tikriausiai nėra nei vieno žaidimo klube ir manau nebus, kuris galėtų pralenkti Doom šiuo požiūriu. Labai keista, kad kūrėjai iki galo neištestavo šio žaidimo, o gal jis buvo skirtas užkietėjusiems „hardcore“ Doom fanams ? Bet kuriuo atveju, kai blogis laimi santykiu 20:1 – tai nėra normalu. Namų (arba galima sakyti - klubo) taisyklės buvo galvojamos atsižvelgiant į balansą ir remiantis logika, bei stengiantis pakartoti tikrovišką žaidimo modelį. Taigi, šiuo metu žaidime priimtos ir patvirtintos tokios taisyklių pataisos.

1. Startiniai marinų gyvybės taškai. Kai žaidžia trys pėstininkai – jie turi po 12 gyvybės taškų, kai marinų yra du – jie gauna po 15, kai vienas – 20. Originaliai sugalvota buvo: 3 marinai – po 8 taškus, 2 marinai – po 10, vienas – 12. Iš esmės labai sukelti gyvybės neverta, nes tada netenka prasmės tokios marinų įgūdžių kortos kaip „Išgyvenimo specialistas“ (Survival Ops), kuris prideda +3 taškus, be to – viena demono ataka – ir tu tų taškų nebeturi :)

2. Pradžioje buvo labai didelė problema su amunicija, o plikomis rankomis nepakovosi. Tai buvo priimtas toks dalykas, kad paėmus ginklą, jis duoda kartu ir papildomą dėtuvę atitinkamos amunicijos. Juk mąstant logiškai – ginklas nebūna tuščias, jame tikrai turi būti užtaisyta pilna dėtuvė.

3. Marinų įgūdžių (skill) kortos. Seniau, žaidžiant su trimis marinais, kiekvienas gaudavo po 2 kortas, bet kartais įgūdžiai taip nedera tarpusavyje, kad nutarta dalinti po 3 kortas. Aš turiu keletą neblogų minčių dėl šių kortų išdalinimo, kurias išdėstysiu vėliau.

4. Kadangi tarp įgūdžių kortų, Mediko korta yra tik viena, tai ji labai retai ištraukiama ir atitinkamai medikas beveik nenaudojamas, tad pagal prieš tai esantį punktą, pilnai išdalinus marinams kortas, vienas iš jų gali nuspręsti labiausiai netinkamą kortą keisti į mediko kortą. Taip atsikratoma nereikalinga, arba į combo neįeinanti įgūdžio korta, o mediko gydymas kai kuriais atvejais gali nulemti labai daug.
 
5. „Užvedimo“ (blow-through) ataką galima „užvesti“ į jau prieš tai šaudytą langelį, kas buvo draudžiama originaliose taisyklėse. Realybėje, kas uždraus „pavedžioti“ chaingun‘o kulkų lietumi po peraugusį (oversized) monstrą, tuo labiau, kad tik su šiuo ginklu tai ir bus įmanoma padaryti. Kita vertus, pilvūzas Mancubus, kuris irgi moką šio tipo ataką, galės tą patį daryti ir su marinais.

6. Originalios žaidimo taisyklės sako, kad naudoti „išsisukimo“ veiksmą (dodge) galima tik vieną kartą per ataką, kas man atrodo visai nelogiška. Aš žemiau pateiksiu detalų "dodge" veiksmo aprašymą, kai atakos mėgina išvengti daugiau nei vienas monstras/marinas.

7. Marinai atlieka savo varymus ne paeiliui, bet taip, kaip jiems atrodo tinkama. Tai duoda daugiau laisvės taktikai, o ir pažvelgus iš tikrovės pusės, juk čia ne „pirmais-antrais“ skaičiuot :)
 
8. Žaidžiama, kol invader žaidėjas surenka 7 fragus. Kai baigiasi invader kaladė, fragas užskaitomas. Tai yra palikta tam, kad mažėjanti blogio žaidėjo kaladė veiktų tarsi laikrodis ir marinai matytų, kad reikia judėti, o ne stengtis viską išžudyti, plius – mažėjanti kaladė įneša papildomos įtampos.
 
9. Invader žaidėjo kortų limitas rankoje – 7 kortos. Originaliose taisyklėse - kortų limitas yra 8 kortos. Bet kaip parodė praktika, ta viena korta gali suardyti taip kruopščiai rengiamą marinų planą ir netgi kainuoti jiems fragą.

10. Dvigalvis monstras (maggot). Kai jis atsirado, visi kažkodėl nustojo naudoti senąjį "gerąjį" demoną. Ir tai akivaizdu – dvigalvis daro dvi atakas (natūralu, pas ji gi dvi galvos), aišku atakos kiek silpnesnės, o ir pats dvigalvis silpnesnis, bet visiems tai nė motais. Tad nutarta nuimti jam "deadly" savybę (kaukolytė).  

11. Atsiradus žaidimo išplėtimui, atsirado ir naujų monstrų. Bėda, kad jie atrodo geresni už senuosius, todėl visi žaidėjai ėmė naudoti kone tik juos. Tai nusveria svarstykles invader žaidėjo pusėn, o senuosius monstrus visi tiesiog pamiršta. Nutarta prieš padedant ant lentos padaro figūrėlę mesti D6 kauliuką – jei iškrinta reikšmės 1,2, arba 3 – dedama pagrindinio žaidimo figūrėlė, jei 4,5,6 – išplėtimo. Aš siūlyčiau tokios sistemos netaikyti vorams (trite), nes jie sugeba landžioti per ventiliacines šachtas, o tai suteikia tam tikros strategijos niuansų, plius - invader deke yra kortos, kurios vorus sprogdina.
 
12. Plazminis šautuvas. Kadangi dažniausiai ir BFG 900 ir plazminis ginklas būna tuose pačiuose scenarijuose, tai niekas nesivargina šaudyti iš plazmasvaidžio, nes jis naudoja beveik visus kauliukus, kaip ir BFG, tad jei išlieka tokia pat tikimybė nepataikyti, arba išeikvoti taip reikalingus energetinių celių blokus – kodėl nenaudoti iškart tiesiog BFG ? Juk čia blast radiusas – 2 langeliai, o plasma rifle šauna tik į vieną taikinį. Buvo nutarta šiam šautuvui, vietoj ikonėlės, kuri padidina atstumą (range) padaryti „taiklios atakos“ (aimed attack) ikonėlę, nes realiai – plazminis naikintuvas - taiklus ginklas ir galimybė ridenti kauliukus iš naujo, tikrai padidins jo panaudojimą.

13. Vaistinėlės aktyvuojamos ne iškart ant jų atsistojus. Jos tarsi pasiimamos į inventorių ir padedamos prie ginklų ikonėlių. Reikalui esant galima už 1 judesio tašką (movement point) panaudoti vaistinėlę sau, arba kitam marinui (reikia stovėti abiems šalia). Vaistinėlė gydo 3 gyvybės taškus. Tokiu būdu galima nešiotis ir adrenalino injekciją, bet negalima „įniršio“ (berserk), pastarasis aktyvuojasi iškart jį paėmus.
 
14. Originalūs scenarijai seka nuo pirmo iki dešimtojo. Pirmieji penki yra iš pagrindinio žaidimo, likę penki – išplėtimo (expansion) scenarijai. Bėda ta, kad scenarijus scenarijui nelygų, antai pirmi du scenarijai labai skiriasi sunkumu. Plius, žaidžiant kampanijos režimu, kol nebus pereiti pirmi penki, nebus galimybės pasimėgauti tokiais dalykais, kuriuos duoda išplėtimo scenarijai – adrenalino injekcijos, kovinis droidas, padedantis marinams kovoti, naujas super ginklas – sielų kubas, beorė erdvė, pro pažeistą dujų vamzdį sruvenanti ugnis ir kt. Reiks išanalizuoti scenarijus ir juos sugrupuoti, kad būtų sunkėjantys ir pagrindinio žaidimo ir išplėtimo scenarijai persipintų.

Dabar pateiksiu išsamų "dodge" veiksmo aprašymą, kai tai taikoma ne vienam objektui, kuris gali dodge'inti, arba kai miksuojasi galintys "dodžinti" ir negalintys. Kai atsirado "angelėliai" (cherub), makabriški kūdikėliai su sparneliais, kurie turi pastovią "dodge" savybę, iškilo toks klausimas - ką daryti, kai meti į jų krūvą granatą ? Arba - kas darosi, kai atakos išvengti nori ir gali keli objektai iškarto !? Pasak žaidimo taisyklių - "one attack CANNOT be re-rolled more than once", kas suveda į tai, kad pvz., iš trijų čerubų, "išsisukimą" atlikti gali tik vienas. Užklausus forume apie tai, niekas negalejo dorai susitarti dėl vieningos nuomonės. Keli buvo už tai, kad vienas čerubinas "dodge'ina" VISĄ ataką ir ji pritaikoma likusiems, kas man atrodo visai nerealu ir nelogiška. Pamastęs priėjau prie tokio sprendimo - "DODGE" VEIKSMĄ KIEKVIENAS INVADERIS/MARINAS ATLIEKA ATSKIRAI, kuris turi tuo metu "dodge" savybę. Kadangi ši mechanika gali keisti žalą, šovinių sunaudojimą, atakos nuotolį ir nepataikymą, kaip visa tai veikia ? O gi va kaip...

"Išsisukimas" gali būti dviejų rūšių - a) nuo granatos ar BFG blast'o, b) nuo trajektorinio ginklo (pvz., chaingun'o). Susitariam iš karto, kad jei ataka apima galinčius išsisukt ir negalinčius, tai tie negalintys priima standartinį kauliuko ridenimo rezultatą ir galvos nesukam.

1. Projekcinis (projectile) dodge. Toks "multiple dodge" įmanomas tada, kai naudojama "blow-through" savybė, t.y. shotgun'o arba chaingun'o atakos "užvedimas" per kelis objektus. Jei sakykim atakuojami du šalia stovintys čerubai (aš juos naudosiu pavyzdžiuose, nes labai patogu), tai kiekvienas išsisukinėja atskirai. Galimi tokie rezultatai – a) tu nepataikai, b) tu išnaudoji šovinius, c) tu padarai mažiau/daugiau žalos. Tai manau yra visai realu, imituojant tikrovišką modelį, kai tu šaudai į labai greit judantį padarą, stengdamasis į jį pataikyt ir tau tikriausiai tai sunkiai sekasi, tu nepataikai, laikai užspaudęs nuleistuką ir kulkos lekia pro šalį ir eikvojasi, tu pyksti ir nervinies, todėl galimai darai mažiau žalos... arba laimė nusišypso ir kulkos atsimušusios nuo grindų pataiko "angeliukui" į galvą - critical shot ! Beje, atkreipkit dėmesį, kad „užvedant“ ataką, su kiekviena sekančia yra išimami žalias arba mėlynas kauliukai, taip kad visi kiti, nuo paties pirminio "dodge'ai" yra atliekami būtent su tais kauliukais.

2. Sprogimo (blast) dodge. Čia bus sudėtingiau, nes „miss“ atveju atsiranda atšokimo (scater) galimybė. Kad supaprastinti tai, amunicijos išnaudojimas ir ar metimas (BFG šūvis) buvo taiklus bus nusprendžiama pačioje pirmutinėje atakoje. Imituokim tokį modelį: Atakuojami granata du čerubai ir zombis. Metama granata (aišku taikoma, kad blast'as paliestu visus tris), žiūrim ar gerai numetėm, jei atitinka atstumas (range) ir nėra "miss", vadinas metimas taiklus, skaičiuojam pirminę žalą. Jei išmetamas amunicijos ženklas, atitinkamai sunaudojama šovinių. Jei buvo išridentas „miss“, tai atitinkamai scater'inam granatos sprogimą ir žiūrim, ar jis legalus, jei taip - pagal naująjį epicentrą apskaičiuojam žalą. Kaip matom, bet kokiu atveju mes gausim rezultatą su žalos reikšme ir sprogimo centru. Tada tie, kas negali išsisukt iškart "pasiima" tą žalą, žiūrim, jei užmušėm zombį, jį iškart nuimam nuo lentos. Gali būti, kad "scater" atveju, sprogimo banga pasislinko ir zombis atsidūrė ne sprogimo zonoje, ką gi – good for him, einam tikrinti tų vargšų, kuriuos sprogimas vis tik kliudė. Grįžkim prie aukščiau aprašyto pavyzdžio: Sakykim, kad granata sprogo taikliai, užvertė zombį ir palietė abu čerubinus. Jie mėgina išvengti sprogimo ir "dodžina" kiekvienas atskirai. Na ir kokie galimi rezultatai ? Jei išridenamas „miss“ simbolis – objektui pavyko puikus "dodge" ir jis visiškai išvengė žalos (pvz., čerubas spėjo užlįsti už nuversto stalo ir sprogimas jam praėjo virš galvos, arba galbūt jis spėjo pasislėpti už kolonos). Jei išridenamas „ammo“ ženklas, jis visiškai ignoruojamas, nes šovinių sunaudojimas jau buvo apspręstas pirmajame kauliuko metime. Jei po "dodge" ridenimo mes matom, kad neužtenka atstumo, tai jokių pakartotinų "scater" veiksmų nedarome, tai irgi reiškia, kad monstrui pavyko išvengti sprogimo. Realus pavyzdys – padaras pastebėjo atlekiančią granatą (įsivaizduokite slow motion) ir iš visų jėgų, kiek tik leidžia jo maži sparneliai spruko šalin, granata sprogo, banga jį vijosi, bet nespėjo ir čerubas nugara juto sprogimo karštį, pro šalį lėkė skeveldros ir dulkės, bet žalos jos jau nebedarė. Aš įtariu, kad tai,  ką aš čia parašiau, gal kiek painu suvokti, nes daugelis pasakys – juk granata sprogo taikliai, kaip čia gali kas likti gyvas, bet į tą reikalą manau reikia žiūrėti reliatyviai, iš kiekvieno objekto pozicijos. Tokių "multiple dodge" variantų tikrai pasitaikys nedaug, o gal net per visą sesiją nei karto ir nenutiks, bet maža kas - žinot kaip kas vyksta manau reikia.

Dabar kitas topikas - įgūdžių kortos. Aš minėjau, kad į galvą atėjo idėja, kaip padaryti tvarkingą ir subalansuotą įgūdžių pasirinkimą. Tai itin svarbu, kai ketinama žaisti "campaign" režimu (o tai ankščiau, ar vėliau nutiks), nes su tais įgūdžiais reiks "draugauti" per visus scenarijus. Išsidėliojęs kortas ant stalo ėmiau jas nagrinėti ir kas paaiškėjo ? Ogi, kad kortas galima suskirstyti į tris grupes pagal jų veikimą. Išmetus vieną kortą, gavosi trys gražios krūvelės po 9 kortas. Išmestoji skill korta - "Prepared", kuri duoda tris "cancel" žetonus žaidimo pradžioje ir jų pagalba galima atšaukti bet kokią invader player event kortą. Bėda yra ta, kad tie tokenai nepasipildo, tai juos išnaudojus korta netenka prasmės. Žodžiu, kad būtų lygus skaičius, ją išvis iš žaidimo išėmiau.

Pirmoji sugebėjimų kortų kategorija - Koviniai įgūdžiai (Combat skills). Tai tokios kortos, kurios suteikia papildomų žalos (damage) arba atstumo (range) taškų. Kortos yra tokios: Efficient killer, Big guy, Special ops 2x, Crack shot, Officer, Marksman 2x, Assassin - iš viso 9 kortos.

Kita kategorija - Taktiniai įgūdžiai (Tactical skills). Tai tokie įgūdžiai, kurie išplečia standartinius 4 veiksmus (sprint, unload, advance, ready). Šių kortų tekstas dažniausiai prasideda - "when you use unload (sprint, advance, ready) order...", po to seka efektas. Šie įgūdžiai leidžia daryti po dvi ar tris atakas, judėti daugiau langelių ir pan. Kortos: Perfect aim, Scout, Lean and mean, Careful, Alert, Medic, Front guard, Ground Assault, Tactician - irgi 9 kortos.
 
Na ir paskutinė kategorija - Individualūs įgūdžiai (Individual skills) - tai sugebėjimai, kurie nepatenka į pirmas dvi kategorijas, bei apsprendžia fizines marinų savybes, pvz., kiek gyvybės taškų turėsi, ar kiek šarvų ir pan. Kortos: Survival ops 2x, Tough, Danger sense, Sniper, Killer instinct, Lithe, Recon, Tech ops - taip pat 9 kortos.
 
Toliau - kampanijos režimas. Reiktų pamėginti tokiu būdu žaisti Doom, nes tada atsiranda tarsi savotiška istorija ir tikslas, o ne šiaip sau scenarijaus praėjimas. Plius, renkami ir fiksuojami patirties taškai, kurie vėliau bus keičiami į įvairius naudingus dalykus. Originalių taisyklių taškų lentelė yra labai griežta ir mano nuomone - neatitinka tikrovės. Už paprastus monstrus (zombius, imp'us, voriukus ir aišku - jų atitinkamus išplėtimo analogus) - po 1 tašką. Už demonus, mancubus ir hellknight'us - 2 taškai, o vienintelis Kiberdemonas, kuri matysim labai retai vertas 4 taškų. Paskaičiuokit patys, kiek pastangų reikia įdėti norint nukauti demoną, o kiek - hellknight'ą, o taškais jie įvertinti kažkodėl vienodai. Tad mano siūloma lentelė yra tokia:

1. Zombie/zombie commando - 1 taškas
2. Trite/cherub - 1 taškas
3. Imp/revenant - 1 taškas
4. Demon/maggot - 2 taškai
5. Mancubus/Cacodemon - 3 taškai
6. Arcville - 3 taškai
7. Hellknight - 4 taškai
8. Vagary - 4 taškai
9. Cyberdemon - 5 taškai

Dar jums tikriausiai įdomu, ką mes galime gauti už tuos taškus ? Praėjus scenarijų marinai gauna šansą pailsėti, atgauti jėgas bei apsirūpinti ekipuote, amunicija ir netgi išmokti kažką naujo. Originali lentelė buvo pateikta su drakoniškomis kainomis, ji atrodė va taip:

1. Heal 1 wound (up to base wound limit) - 5
2. Gain 1 shell/bullets ammo (limit to 3) - 10
3. Gain 1 grenade/rockets ammo (limit to 3) - 15
4. Gain 1 cell ammo (limit to 3) - 20
5. Increase your base wound by 1 - 25
6. Increase you armor by 1 - 60
7. Gain 1 random skill card - 65

Įdomiausia tai, kad nepatingėjau suskaičiuoti pirmo scenarijaus žemėlapyje monstrus, bei kiek marinai gautų  taškų, jei juos visus išžudytų. Gavosi 54 taškai. Pridėkime dar visus įmanomus "spawn" monstrus - 102 taškai. Juos dalinkim lygiomis dalimis trims marinams - gaunasi po 34 taškus. Pagal originalią lentelę nelabai kas ir išeina už tokią sumą. Kad įsigyti sugebėjimų kortą ar bent šarvus sustiprinti (patys geriausi bonusai žaidime), reikia pereiti bent 2 scenarijus. Mano siūloma lentelė yra tokia:

1. Heal 1 wound (up to base wound limit) - 1
2. Gain 1 shell/bullets ammo (limit to 3) - 5
3. Gain 1 grenade/rockerts ammo (limit to 3) - 10
4. Gain 1 cell ammo (limit to 3) - 15
5. Increase your base wound by 1 (limit to 20) - 20
6. Increase you armor by 1 (only once) - 60
7. Gain 1 random skill card (limit to 5) - 65
8. Gain 1 skill card of your choise (limit to 5) - 75


Trumpai pakomentuosiu. Išėjus į sekantį scenarijų išlieka viskas kaip buvo - amunicija, gyvybės taškai, ginkluotė ir kt. Tai, kad nebūtų taip, kad vos tik pradėjus naują scenarijų, marinas su likusiais kokiais trim gyvybės taškais iš praeito scenarijaus, žūva ir uždirba invader žaidėjui pirmą ir ankstyvą fragą, sumažinau gyvybės atstatymo kainą. Koks idiotas norės mokėti už 1 gyvybės tašką po 5 kruvinai uždirbtus patirties taškus ? O čia tik vienas taškas kainuoja... manau, jei trūksta iki pilnos sveikatos kokių 4 ar 5 taškų, dažnas pagalvos - "ai, čia tik kelis monstrus nušauti ir atsipirks...". Tai imituoja realų modelį, kai marinas pailsi (gal net pamiega) prieš kitą kovą. Amunicijos pirkimas. Labai gerai, kad yra limitas. Tai reiškia, kad jei jau turi dvi energetines celes, tai daugiausia nusipirkti gali tik vieną celę (iki trijų bendrai). Tai padaryta tam, kad koks maniakas negalėtų prisipirkti pilną kuprinę celių, o paskui siautėti su BFG. Nors celės šiaip brangokos, bet va granatos... naudojant "aimed" atakas, galima gerai sutaupyti granatų rezervą, o jos labai skaudžiai gali atsiliepti invader žaidėjui. Ką manot apie kainas ? Aš manau, kad visai optimalus pasirinkimas, palyginant su originaliomis kainomis. Toliau - gyvybės taškų pakėlimas už startinės ribos. Tai neturėtų būti populiarus pasirinkimas, nebent marinas jau turi "Survival ops" įgūdžių kortą, tai susikėlus iki 20 gyvybės taškų, jau galima ir patrankų mėsa pabūti. Dabar vienas iš svarbiausių dalykų - šarvai. Patys matom kokius stebuklus daro papildomai paimti šarvų žetonai. Aišku, tai - ne panacėja, nes ankščiau ar vėliau, vis tiek zombiai ir demonai „užgraužia“ mariną ir jis, žūdamas pameta papildomai paimtus šarvus... arba "crush armor" invader korta, kuri sugeba trupinti šarvus, bet vienaip ar kitaip - įsigijus papildoma šarvu žetoną jis bus pastovus, nesunaikinamas. O jei dar toks marinas paims pačiame scenarijuje papildomu šarvų, tai toki Rembo „užversti“ bus praktiškai neįmanoma. Bet ta vieta mane kartu ir neramina. Įpusėjus kampanijai tokį mariną sustabdyti galima bus nebent labai gudriai paspendus spąstus, nors tai - savotiškas iššūkis invader player'iui. Tuo labiau, kad visada verta taikytis į patį silpniausią mariną. Viena labai svarbi detalė - scenarijuje paimti papildomi šarvai galioja tik tam scenarijui, jie NEPERNEŠAMI į kitą scenarijų. Ir galiausiai - įgūdžių kortos. Uždėjau limitą 5, nes man neberealu kai apsikraunama savybėmis ir sugebėjimais ir tada gali nebegalvoti nieko, skill kortos tau duoda lengvatas. Kaip matote, nuo savęs pridėjau dar vieną pasirinkimą: marinai gali rinktis patys kokią nori skill kortą, bet už tai jie moka jau žymiai daugiau - geri dalykai kainuoja brangiau. Aišku, galima rizikuoti ir rinktis „random“ kortą - įgūdžiai visi šiaip neblogi. Nors dar nežaidus kampanijos sunku sustyguoti visas lenteles ir kainas, nes jei padarysim per pigiai viską, bus per lengva. Kita vertus, jei pavyksta marinams pereiti kokius 3 - 4 scenarijus, jei jau galės lengviau atsikvėpti, nes dažnas jau bus įsigijęs papildomą sugebėjimą, ar papildomų šarvų, prasidėjus scenarijui turės galingesnių ginklų, granatų ! Aišku, ginklai lūžta, bet nedažnai, čia vėl gi netestuotas dalykas. Pagal viską, jei marinams nepavyksta ir tarkim kokiam 8 scenarijuje invader žaidėjas laimi, viską reiktu pradėt nuo pradžių :) Bet mes kol kas, manau pamėginsim "išseivinti" progresą su visa statistika ir reikalui esant scenarijų pradėti nuo "check point‘o". Čia mums dar naujas ir neišartas daržas, bet labai jau intriguojantis.
Kol kas tiek, jei bus kokių pakeitimu ar pasiūlymų - diskutuojam čia. O dabar griebkit ginklus - laikas naikinti blogį !
Trys svarbiausi dalykai vyro gyvenime: Alus ir papai...

ExLegendz

  • Master
  • ****
  • Įrašai: 702
Re: Doom the Board Game
« Atsakymas #1 Įrašytas: Vasaris 18, 2011, 23:57 »
Aš siūlyčiau startui palikti gyvybes kaip rekomenduoja bet pridėti armorą, realiai gaunas tas pats, 12x2=24 ir 8x3=24. Ką tai duotų, skill kortos surival ir medic taptu galingesnėmis, teoriškai būtų daugiau šansu neprakast armoro, todėl galima būtų gražint dvigalviui deadly. Tada pirkti papildomus base health irgi būtų viliojantis pasiūlymas. Ir taip bet kokiu atveju papildomą base armorą galima pirkti tik vieną kartą.

dar apie užvedimą, sakai kad galima šauti du kart į tą patį langelį iš jo nepajudėjus? ir plius apie dodge kiekviena blowthrou galima sakyt kaip kita ataka, nes keičiami kauliukai ir pirmais į kitą taikinį nešaunama. Taip kad, multi dodge įmanomas tik nuo blast.

p.s. Kada pamatysim nuspalvinas figurėles? ;)

Marius (Pirmas vardas) a.k.a (dar žinomas kaip)
Zazas (mIRC, Action games) / Wiedras (Strategy games) / Exas(Nuo ExLegendz (RPG))

Hornis

  • Master
  • ****
  • Įrašai: 777
Re: Doom the Board Game
« Atsakymas #2 Įrašytas: Vasaris 19, 2011, 09:29 »
My brain hurts :D

Dabar dažau, nesijaudinkit  :Yahoo!:

Nostromo

  • Knight
  • *****
  • Įrašai: 2638
Re: Doom the Board Game
« Atsakymas #3 Įrašytas: Vasaris 19, 2011, 21:11 »
Mariukai, blow-through ne taip supratai. I ta pati langeli imanoma saudyti TIK su chaingun'u, nes - saunam i langeli 1 pilna ataka, tada numetam viena zalia kauka, vedam ataka ir saunam i langeli 2, tada numetam dar viena zalia kaula ir vedam ataka VEL i langeli 1. I ta pati langeli saudyti su kartus naudojant atseit blow-through ataka negalima.
Del sarvu - yra scenariju, kuriuose galima paimti iki 3 sarvu tokenu, tai primesk , tad teoriskai marinas gali tureti 6 armoro - cia jau nesveikai. Vienakartini karta suzaist su pradiniais papildomais sarvais gal ir nieko, bet galvokim apie kampanija. O jei dvigalviui grazinsim deadly tai tikrai visi nores ji naudoti. Bet man patiko, Mariukai, tas pasirinkimas su kauliuko metimu - jis neblogas, nors oficialiai niekur neradau, kaip tu pasakojai , tu atnaujintu taisykliu , butu gerai link'a numest, aciu !
Trys svarbiausi dalykai vyro gyvenime: Alus ir papai...

Nostromo

  • Knight
  • *****
  • Įrašai: 2638
Re: Doom the Board Game
« Atsakymas #4 Įrašytas: Kovas 19, 2011, 20:51 »
Skill draft'as pasirode too damn broken. Nes kaip paaiškėjo - visi visada rinksis tam tikras combo ir niekada nesirins tam tikru kortu. Todel reiks tos sistemos atsisakyti. Arba naudoti koki tai mixa, kai kai kurie skillai renkami randomu, o tam tikra grupė pasirenkama paciam. Dar nesugalvojau sistemos, bet kai sugalvosiu - parasysiu.
Trys svarbiausi dalykai vyro gyvenime: Alus ir papai...