Autorius Tema: Miniatiuru dazymo ypatumai  (Skaityta 77961 kartus)

Versetty

  • Knight
  • *****
  • Įrašai: 1445
Miniatiuru dazymo ypatumai
« Įrašytas: Sausis 19, 2012, 13:59 »
Stai cia ka matote yra atsakymas i keletui zmoniu iskilusius klausimus del miniatiuru dazymo. Kadangi jau yra klausimas reikalingas ir atsakymas, todel surasiau ganetinai ilga pasaka, apie tai nuo ko ka ir kaip pradeti. Tai gal ir pradedam ane?  :drinks:

Priemonės:
1.Teptukai

Be teptukų sunkiai įsivaizduojamas reikalas miniatiūrų dažyme. Pirmiausiai į ką atkreiptinas dėmesys – nepirkite teptukų Maximose ir kitose plataus vartojimo parduotuvėse, kodėl?  O gi todėl, kad:
              a.Teptukas atsišerpetos padažius ir turėsit krūvą šerių, o ne teptuką.
              b.Prasti teptukai turi tendenciją kietėti, to galbūt nesijaus dažant 4 figūras, bet esant didesniems kiekiams ir plaunant juos (neišvengiamas procesas) jie iki galo neišsiplauna ir pradeda virsti akmeniu (atsišerpėjusiu akmeniu :D )

Teptukus rekomenduoju pirkti dailes parduotuvėse arba kanceliarinėse prekėse pvz. Office day ar Sidabrinis medis. Dailės parduotuvė Šiauliuose kur galima įsigyti teptuku normalių yra centre – netoli čili picos brodvėjuje, adresas  - Vilniaus g. 126. Žinoma teptukus galima užsisakyti internetu labai norint, labai neblogi teptukai yra Italeri firmos, jų galima žinoma internete nusipirkti, arba jeigu yra galimybes Kaune, parduotuvėje Poligonas. Pats naudoju pora Italeri teptuku, kokybė – puiki, jie šiek tiek storesni, tačiau 00 ir 0 teptukai panaudojami labai puikiai ir jau keleta metų laiko nuostabiai, beto turi patogų pastorinta kotelį, kas padeda nepavargt rankai ir reikiamų momentu teptukui išdavikiškai nepabėgti nuo pirštų.

Pastebėjimas! Iš asmeninės patirties galiu pasakyti, kad games workshop teptukai man asmeniškai nepatiko – jie per stori ir nepatogus, nu bet čia skonio reikalas, tačiau aš kiek meginau tai su jais galima nebent sienas dažyt o ne detalias miniatiūras.

Teptukų kainos – geras teptukas kuris tarnaus jum ilgai ir sažiningai kainuoja nuo 8 iki 15 litų su tendencija, kad gali ir brangiau.

Teptukų storiai – Miniatiūros didžiąja dalimi pagal nutylėjimą naudojami kiek įmanoma plonesni teptukai, neaiškinsiu dėl ko, it‘s obvious (thank you Captain!) Vis dėl to rekomenduočiau pasiruošti įvairiems gyvenimo atvejams ir turėti 3-4 storių teptukus. Iš asmeninės patirties rekomenduočiau teptukus – 000, 00, 0. Šiaip toks niuansas, kad teptukas teptukui nelygus, vienų firmų teptukai 0 yra plonesni už kitų įmonių 000 teptukus. Vis dėl to sprendimas paprastas – kaip įmanoma plonesnis. Kuo plonesnis teptukas tuo giliau galesit visur pralysti bei daryti šešelius ir t.t. Kaip minėjau pradžioj reikėtų turėti tokį komplektuką – 000 itin detalizuotam dažymui (plaukam, akim, rubu klostėms, mygtugam, užrašam, highlitghtam ir t.t.), 00 stambesnių detalių dažymui (diržai, ginklai, rankenos, batai, prištinės plaukų antram sluoksniui ir t.t.) 0 didelioms dalims –(vėliavos, pirmieji sluoksniai, ir viskas kas yra stambiau ir nereikalauja didelio kruopštumo). Jeigu turėsite vienodo storio teptukų skirtingų firmų, tikėtina, kad jie skirsis, tačiau tuo geriau jums, nes galėsite žiūrėti pagal sitaucija kuris geriau tinka kur.

2.Dažai
Be dažų nebus ir dažymo  :smile:  Kad ir kokios firmos dažus naudotumėte vienareikšmiškai sakau – TIK AKRILINIAI. Galima naudoti ir kitus, tuo to nieko neatsitiks, tiek kad turėsite papildomo vargo ir tiek. Pateikiu trumpą ataskaitą apie tai:

a.Akriliniai dažai yra pagaminti vandens pagrindu, vadinas tam, kad jais dažyti jums reikės truputėlio vandens, tam, kad juos be vargo atskiesti ir padaryti norimos konsistencijos.
b.Jie labai greitai džiūna, todėl nereikės laukti, kol nudžius kažkuri dalis, tam, kad pradėti dažyti kitą dalį ir nepriterlint kur nereikia ar nenubraukti netyčią neuždžiuvusios vietos.
c.Naudojant ne akrilą, pvz: acetoninius Revel firmos dažus turėsti papildomą varga ( nors gal kam ir patiks  ) nes vietoj vandens turėsite naudoti acetoną, kas vargina, kadangi turitė skiesti skiesti ir dar karta skiesti, plius – užsiterlinsit (neišvengiamai) ant rankos – nenuplausit vandeniu, plausit acetonu. Viskas žinoma normalu tačiau visi žinom, kad acetonas turi kvapą tokį nemalonų gal būt kaip kuriems, todėl jo bus pilni visi namai  :smile:  Akrilas – praktiškai kvapo nėra, nu žinoma yra specinifis, bet ten turi nosį kišt į bonkute jau  :smile:  

Firmos – akriliniais dažais prekiauja praktiškai visos modeliavimo firmos. Patogiausias dalykas turbūt tenka pripažinti Citadelės dažai (Games Workshop). Patogūs tiek dėl paties buteliuko, kadangi ant dangtelio yra snapelis ant kurio visada būna dažų ir nereikia makaluoti po bonkutę, tiek ir kokybės klausimu manau tai yra vienas pačių geriausių jei ne geriausias pasirinkimas  :smile:  Galima naudoti minėtus Italeri firmos dažus, jie taip pat yra geri ir galbūt rasite spalvas ar atspalvius kurių nėra Citadelės firmos paletėje (ten toli gražu nėra visko ko kai kada norisi ar reikia). Vis gi manau, kad Citadelės dažai yra puikus dalykas ir rekomenduoju vienareikšmiškai.  

Kaina – kaina nėra didelė 9 lt vienas buteliukas. Iš kitos pusės kai Jums reikia kokiu 6-8 spalvų susikrauna nemenka suma, BET jeigu labai kam nors ko nors reikės bus galima pasiskolinti iš manęs, bet pas mane irgi resursai ne begaliniai ir jau kai ka reiktų atnaujinti. Bet anyway – 9 lt (D6) už buteliuka yra nemažai, bet dažų joje jums užteks pakankamai ilgam laiko tarpui, jeigu nedažysit sienų, todėl šiaip bendrinant – kaina atitinka kokybę ir sąnaudas.  

Įsigyjimas – senas geras D6 Vilniuje. Turi daug ko, neturi taip pat daug ko. Bet jie dažnai vežasi todėl sunkumo gauti didelio nėra. Taip pat alternatyva  tiesiai iš Games-Workshop. Turi VISKĄ, logiška ane? Viskas faina, tik gali užtrukti kol atsiųs, bet jei nedega irgi variantas. Dar viena vieta – HobbyShop‘ai – Vilnius, Kaunas. Jie dažnai turi tokius paketus dažų po 8 berods spalvas. Kaina kažkur 70-80 Lt, labai senai pirkau todėl bijau pameluoti, geriausiai būtų jiems tiesiogiai pasiskambinti. Telefonai jų puslapyje.

3.Kitos priemonės
Turint teptukus ir dažus būtų neblogai turėti ir kitus reikmenis, realiai manau dauguma jų turėsit arba bent pakaitalus jiems todėl šiaip dėl bendros tvarkos ir rekomendacijos surašysiu  :smile:

a.Geras apšvietimas – stalinė lempa, kuri gerai apšviestu ir nereiktu žlibint bo akis prarasit, nu arba aišku turit, kaip Ramas yra pasakojes apie savo virtuvės lempa, kur šviečia kaitriau už saule 
b.Užtiesala ant stalo – nu juk nesinor aptaškyt ko nereiki netyčia
c.Indelį vandens (arba acetono priklausomai su kuom dažot)
d.Replikes, žirklutes, britvas ir dildes – jeigu darote miniatūras kurios susideda iš keleto dalių.
e.Paletė ar kitas indas skirtas maišyti dažams – labai padeda darant spalvų tonus ar ruošiant materialą washinimui.
f.Modeliavimo špaklio – tą daiktą galima gauti Akropolį Šiauliuose, Žaislų planetoje. Jis nėra toli gražu būtinas, tačiau jeigu dalys figurų yra išlietos nevisiškai lygiai, arba sudėjus matosi darbai ar koks kitas velnias jis labai padeda. Pasidarot košę ir užlipdot trūkstamas vietas, po to jis tampa akmeniu  Galima naudoti ir Games-Workshop Green Stuff kažkaip taip vadinas, tai yra alternatyva, tačiau kaip ir sakiau tai nėra būtina.
g.Pradedant dėl perfiokcionizmo reiktų paminėti, kad miniatiūras REKOMENDUOTINA nuplauti. Skamba galbūt įdomiai, tačiau jos gamyklinės pačios dėl savo plastmasės struktūros yra ganėtinai riebios, todėl siūlyčiau prieš ka nors darant su jomis, paimti nenaudojama dantų šepetuką ir su vandens ir FAIRY kombinacija, gerai nušveisti ir paleisti po to per vandenį (Fairio nereikia juk mum ar ne?  :smile:  ) Kam to reikia, labai paprasta, geriau lips dažai  :smile:  
h.Dar vienas labai svarbus dalykas prieš pradedant makliavot figūras, reikia padengti vadinamu „Base coat“. Base coat standartiškai daromas baltas arba juodas, priklausomai nuo to kokios spalvos ir nuotaikos bus dažoma figurėlė. Uždėtas base coat padeda taip pat geriau prilipti dažams bei duoda atspalvi tolesniam procesui. Pvz.: Kuomet dažiau Orkų ir Dwarfų miniatiūras naudojau juoda base coat, elfams – balta. Nesudėtinga pasirinkti, nes šiaip LABAI didelės reikšmės neturi kokios spalvos, galima visiems duodi juodą (juodas lieka juodas, jis yra klasika ir tinka visur ir visada) Base coat nėra tepliojamas storu teptuku, default‘u jis yra purškiamas, tam, kad pasidengtu lygiai, gražiai be jokių dryžių. Todėl tam yra du būtai – nusipirkti akrilines bonkutes ( kaip aerozoliai) iš Games-Workshop arba D6 arba turit patys ar koks Jūsų pažystamas modeliuotojas kompresoriuka su purkštuvu, mano atveju turėjau galimybę tokiu naudotis, tačiau tikrai nesiūlau pirkt jeigu nesat užkietejęs modeliuotojas, jo kaina kandžiojasi – labai kandžiojasi. Todėl geriausias sprendimas – pasiskambinti arba parašyti į seną gerą D6 ir užsisakyti vieną arba kitą base boat bonkute. Jų kainą apytiksliai – 15 lt. Jo turėtų pakakti keletui riebių purškimų, kadangi purškia ploną srovę ir mažu sluoksniu dengia figūrą.

Procesas:

Apie patį dažymo procesą papasakot super daug labai nėra ką (nebent kam įdomu ir aktualu paklausit konkrečiau), dažymas lieka fantazijos, geležinės kantrybės ir nedrebančių rankų kombinacijos vaisius. Dabar papasakosiu apie pagrindinius dažymo efektų darymus.

Sluoksniavimas – norint dažymo metu išgauti realistiškumo ir gyvumo, o ne rusiško kareivelio nuspalvinto 3 spalvom vaizdo, naudojamas sluoksninis principas. Paimkim pavyzdi, dideli plotą, odos/sparno ar kažko platesnio ar didesnio. Pirmiausiai norimas plotas spalvinama tamsiausia spalva, nuspalvinę tamsiai, imame šviesesni tos spalvos toną, ir spalviname ant prieš tai užteptos. Spalviname palikdami tarpus/linijas/plyšius pro kuriuos matosi prieš tai dėtas tamsus fonas. Uždėję tą sluoksnį ant galų galo dedami šviesiausią vėlgi tos pačios spalvos toną (jį galimą išgauti sumaišius keletą spalvų) ir vėl tapame jau ant uždėto antrojo šviesniojo sluoksnio.
   
Dry brush – Sauso teptuko metodas. Jis naudojamas siekiant išgauti apsitrynimo efekta. Labai paprastas metodas. Dry brush‘as daromas ant nudažytos vietos. Paimame storesnį teptuką, pamirkome į šviesesnio arba tamsesnio (pagal pageidavimus) tono negu nudažytos vietos spalvos dažus ir teptuką valome į servetėlę tol kol nusivalys didžioji dažų dalis ir jis praktiškai nebepieš. Su tokiu pusiau nuvalytu teptuku, braukom per norimą vietą, tol kol išgaunam norimo intensyvumo efektą. Dry brushas turi suteikti  nusidevėjimo, nutrynimo, nubraižyto ar nenušioto materialo efektą.

Highlight – Kuomet figūra jau nudažyta, sluoksniai sudėti galima truputi paryškinti kontūrus. Highlitght‘am imam šviesesnio tono spalvą, ant kurios piešite: juoda-pilka, raudona – rusva ir t.t. yra tik vien taisyklė – kuo tamsesnė spalva, tuo giliau apačioj jin yra. Highlightinam palei pat kraščiukus su labai plonu teptuku, dedam pagal skonį, norą ar svajones. Piešiam kontūrus kol apipiešiam kiek norim. Šis metodas puikiai tinka spalvinti plaukam, barzdai ir kitoms smulkioms detalėms, kadangi šiuo metodu mes išryškinam visas detales kiek įmanoma.

Wash – nu ir ant galų galo, kad jau būtų viskas gražu ir šokoladas darome washinimą (plovimą). Washa galime dėti kokios norim spalvos, bet pagal praktiką galiu pasakyti, kad juodas washas vis tiek yra pats geriausias ir gražiausiai žiūrisi. Kaip tai darome? Paimame truputi dažų ir paletėje atskiedžiame su daug vandens nu maždaug koks ¼ santykiu. Kad gautusi praktiškai tos spalvos vanduo. Imame storiausia teptuka ir be gailesčio su tuom skysčiu tepame ant nudažytos figureles. Apmozojam visa figurele nuo ausų iki kojų ir paliekam džiūti. Kadangi vandens daiktas su kuriuom washinom yra praktiškai vanduo, jis patenka į visus apsoliučiai tarpus kur nepasiektu jokie teptukai. Džiūvimo momentu, vanduo iš tų tarpų garuoja, o dažai lieka. Išdžiuvusi figurele, įgauna gražu realistišką nupurvintą vaizdą. Washinti siūlau ir rekomenduoju vienareikšmiškai.

Lakavimas – šiaip vieni sako lakuoti reikia, kiti sako nereikia. As palaikau tu pozicija, kad lakavimas yra nereikalingas. Tačiau žinoma dėl skonio nesiginčijama. Bet aš pamėginsiu pagrysti savo poziciją:

a.Lakas, kad ir modeliavimui skirtas, kad ir matinis, ale vis tiek duoda ta šlykštų blizgesį, kad ir nedidelį, mane asmeniškai jis nervina, ne barbes juk darom  :D
b.Su laku yra terlione, galima jį daryti su teptuku, greičiausiai bus dryžiai, galima ir purkšti su pulverizatorium (aš taip lakavau) – tai prasiknisi belekiek laiko, o naudos kaip ir nėra.
c.Akriliniai dažai laiko taip, kad dantim nenugriauši išdžiuvusių, greičiau plastmasę nutrinsi.

Na štai, pirmam kartui manau pakaks, kam įdomu tas pasiskaitys ir gal būt sužinos kažko ko norėjo ir kas galėtų padėti. Šiuo metu daugiau nežinau ką parašyti, tačiau jeigu kyla kokių nors klausimų prašom rašyti čia ir viską stengsiuos paaiškinti, papasakoti ir parodyti. Vėliau jeigu netingėsiu ir bus poreikis įdėsiu manualą darymo procese su nuotraukom. Taip pat jeigu įdomu galėsiu papasakoti apie pagrindų ant kurių stovi figūrą grazinima ir butinių priemonių panaudojima, neperkant brangių ir nereikalingų priemonių iš specializuotų parduotuvių.

P.S. Žinau Ramui esu skoloj parodyti nudažytų miniatiūrų, sekmadieni atnešių, užsirašiau ant monitoriaus  :D

Simuck

  • Administrator
  • Knight
  • *****
  • Įrašai: 2028
    • hmpg.net
Re: Miniatiuru dazymo ypatumai
« Atsakymas #1 Įrašytas: Sausis 19, 2012, 14:20 »
Nu Tomai pavarei čia.. wikipedios lygiu  :Bravo:  :Bravo:  :Bravo:
Dabar reiks bandyt sukramtyt ką perskaičiau ir iš naujo skaityt :D
tomorrow [tə'mɔrəu] (n) - a mystical land where 99% of all human productivity, motivation and achievement is stored.

Nostromo

  • Knight
  • *****
  • Įrašai: 2638
Re: Miniatiuru dazymo ypatumai
« Atsakymas #2 Įrašytas: Sausis 19, 2012, 15:45 »
Tomai - tu Dievs ! Kaip reikejo tokio straipsnio !

Bet as turiu keleta klausimu thou..

1. Teptukai. Tomai, ar tokiam man, kaip visiskai nelemtai zaliam begineriui verta investuot i firiminius teptukus? Nesuprask neteisingai, as visada buvau tik uz kokybe! Bet kiek domejaus, tai top lygis teptukuose yra kolinskiai (Kolinsky brush), tai Sibirinio sesko patino uodegos plaukai. Jie gerai labai laiko point'a ir jei gerai priziuri tarnauja ilgai. Bet jie, zaraza brangus, labai brangus. Alternatyva - raudonojo sabalo plauku teptukai. Jie pigesni, bet vis tiek dar belenkiek geri. Aisku, i sintetinius neverta ziuret, nebent turet toki kokiam lakui tept, ar drybrushui. Del dydziu, as manau, kad reiktu turet toki base seta , 000, 00, 0, 1 ir 2  dydzio dazymui teptukai, ir koki pora (didelis ir mazas) drybrushingui.

2.Dazai. Tuo klausimu teko isknisti daug infos. As tikiu kad GW dazai yra puikus savo kokybe ir pan. Bet as tikriausiai rinkciaus Vallejo firmos "Game Color" seto varianta. Kodel ? Todel kad visi dazai turi analogus GW dazams, pagal atspalvi, tik kitaip kodai vadinas. Dar viena svari priezastis - Vallejo naudoja uzsukamus buteliukus su dropper'iu, ko pasekoje gali lasiukais lasinti dazus, galima netgi labai tiksliai juos mixuoti ir skiesti ir paskui ateity net formule isiminti - pvz, 2 lasiukai vandens, 1 juodo dazo ir 3 melyno. Taip pat - svarbiausia dalis - dazai, ilgai nenaudojant neisdziuna, o tai svarbu nereguliariai dazantiems, tokiems, kaip as. Kadangi teptuko nemirkai i dazus, tai neuztersi dazu jokiu budu. Aisku yra svarbi palete, cia manau labai tiktu keramikine, ar ne ? Ar yra kam nors teke susidurti su Vallejo produkcija ? Nes yra ir siokiu tokiu minusu, kaip antai juose yra nemazas kiekis mediumo, o tai reiskia, kad dazus reikia daznai purtyti, kad jis tolygiai susimaisytu su pigmentu. Gali but, kad vieno coat'o neuzteks...
Tiesa, as esu girdejes, kad butent Wash'ai ir Metallic dazai kaip tik yra geriausi butent Games Workshop, tai cia bus isimtis.

3. Prime'ingas ir finising'as. Kitaip sakant - gruntas ir lakas. Kad primint reikia tai faktas kaip blynas. As rinksiuos balta pagrinda, nes gaunas spalvos, kaip sako - more vibrant. Aisku su juodu geriau tas, kad kur neuzdazysi, liks tarsi seselis, ir niekas net nepastebes, bet juodas musa spalvu grozi, pvz geltonos, ar raudonos. Del lakavimo, tai girdejau labai prastu atsiliepimu apie matini GW laka, berods "Purity Seal" -  jis ir nudziuves, kazkaip nemaloniai limpa. O vat Dullcote produkcija, priesingai - visi giria. As manau, kad man lakas bus butinas, nes dazyt teks ne GW figureles, bet FFG, kurios realiai yra minkstesnes, todel nesu tikras ar taip gerai laikys dazai be aspauginio sluoksnio, o jei dar naudosiu ir Vallejo dazus, tai juk nezinau kaip jie laiko, ar nesilaupo, be to juk bus zaidziama, figureles kontaktuos tarpusavy, ar dezutej kokioj. Tik reiks labai jau matini susirast, nors cia info mazai, nes niekas (nei Tomas, nei Donce) jo nenaudoja. Laku tipu buna 3: "gloss" - labai blizgus, kuris beje tinka figurom, kurios turi atrodyti kaip "slapios", toliau - "satin", tai pusiau blizgus lakas, nors jis yra PAKANKAMAI blizgus, o galiausiai - "matte" , matinis visai.

4. Gera naujiena buvo del modeliavimo spaklio, nezinojau, kad Akropoly galima normalaus isigyt, nes kai kurios figuros yra dideles ir is keliu daliu  (Doom kiberdemonas, Descent slibinas), ten lieka dideli tarpai, tai be to neapseisiu. Reiks Tomo placiau uzklaust del to.

Apsvietima as zadu naudot dviguba, nes to reikalo reikia daug. Tai dienos sviesos lempa - kad matytusi tikros spalvos, ir kaitrine lempute, kad matytm kur meta sviesa seseli. Dar zadu isigyt litavimo parduotuvej "trecia ranka" (third hand), nes ji duoda patogiai isegt figurele dazymo metu ir paskui ja gali ivairiai vartyt, nereikia laikyt rankose, nors esu mates, kad daug kas naudoja vyno butelio kamsti, laikinai priklijuoja ant jo ir dazo, rankom neliesdami.

5. Technikos. Tomai, o ar wasingas daromas ne is pat pradziu ? Juk visada seseliai eina pirmi. Kitas dalykas - ar kai darai washa ant skaidriu spalvu, ar ju nenumurzina ? Isivaizduok, nudazai grazia geltona spalva koki skyda, uzkali wash ir jis tampa toks balzganai geltonas. Nu cia tik pavyzdys, skydas ir turi but purvinas, bet you get the point ?
Gal kas nors naudoja "blening" technika ? Tai spalvu tolygus perejimas, susiliejimas, kai naudoji daug vandens ir daug kantrybes idedi, bet jei gaunas tai pasakiskai graziai. Pvz boardgamegeek'e yra Descent demona nudazytas vienoj vietoj, jis ten rankoj turi sukaupes energijos kamuoli melyna plasmos, o uz rankos sparnas ir ant jo meta toki elekrtini seseli ir dar ant pacio demono - nu efektas tai nubaldet !

Tai va kol kas tiek, dar nesugalvoju ka cia parasyt, nes klausimu turiu daug, tik nezinau kada pradesiu, nes :

1. Tam reikia babkiu, viska supirkti, kad ir startinius itemus - kokiu keliu simtu pinigu tikrai reiks, vien dazai jau kiek gaunas....
2. Labai baisu sugadinti figureles, nes as toks maksimalistas - vdrug nudazai ir gauni efekta ne toki, koki tikejais, juk patirties tai nera...kas tada ?

Kaip sakiau, ir norisi ir baisu, bet tas reikalas vis tiek pribres, nes juk nedazydamas ir negausi patirties. Gal reiktu nuo kokio Starcraft, ar Doom pradet, o ne nuo Descent :) ?
Trys svarbiausi dalykai vyro gyvenime: Alus ir papai...

Versetty

  • Knight
  • *****
  • Įrašai: 1445
Re: Miniatiuru dazymo ypatumai
« Atsakymas #3 Įrašytas: Sausis 19, 2012, 16:19 »
1. del teptuku - siaip reiksmes ar ten bebro plauko, ar zirafos ar pingvino yra dzin, buvau nusipirkes kazkoki ten super mega uber ir galiu pasakyt - pravalas. Taip taip gal ten jis ir ipatingas, ale vis tiek vanduo, dazai duoda savo. Pilnai uztenka 8-15 lt kaip minejau teptuko is normalesnes praduotuves, kad jis tau tarnautu ir liptu i ranka. Rekomenduoju, dar karta pasikartosiu ir Italeri jeigu norisi prabangos :) Jie verti kainos.

2. Del dazu, mano tevas, ilgametis modeliuotojas profesionalas, pradejo naudoti tuos dazus Vallejo, taip sakant perejo ant akrilo, bet jis eme juos todel, kad spalvos jam labiau tinka (jis WWII tankus modeliuoja 1:35 mastelio). Vallejo yra geri ir kokybiski, sutinku del bonkutes, kad nedziuna taip, BET mes snekam apie akrilinius dazus kuriu dziuvimas yra super minimalus, o jei padziuna, ivarvink vandens keleta lasu ir jie vel kaip nauji. Kitas dalykas ant paletes varvintis dazus tikrai nera patogu, bandziau ir galiu pasakyt uzknisa. Kad ir kaip citadeles kokybe yra superine, galima naudot ir Vallejo bet as renkuos citadeles nes darbas su jais zymiai patogesnis, bet kaip ir ne karta sakiau del skonio negalima gincytis :) Del purtymo, visus juos reikia purtyt, jie kai pastovi vanduo issiskiria todel pries darba visada reikia prapurtyt nu bet cia tiesiog dalis proceso, o kas liecia wash'us -  pirkti gamyklinius washus skaitau pinigu metimu i bala, kadangi kaip ir rasiau 1/4 vandens ir dazu santykis padaro koki nori washa ir koki nori jo kieki, taupykim pinigus :) Del paletes - jokio skirtumo keramikine ar auksine, as dirbu, tevas dirba su paprastom plastmasinem ten dviracio neisrasi, dazus ismaisyt uztenka :) Plius lengva plaut :D

3. Lakas - mano pozicija aiski. As tau Ramai atnesiu sekmadieni galesi pasiziuret kaip lengva nutrint dazus :D

4. Washas daromas pacioj pabaigoj, nieko nepadarysi uzdejes pradzioj. Washa tam ir dedi, kad jis ilystu ten kur nelindo teptukas ir duodu realistiskumo ir siek tiek purvo bei atspalviu zaidima. Taip Ramai, washas duoda kaip sakei ta murzilkos efekta, BET figureles jeigu bus blizgancios ir tviskancios bus negrazu, tas pats kas daryt tanka visa blizganti, kur tokiu matet kas nors ? Nu tik muziejuj, o mes norim realybes, todel tas papurvinimas yra grazu, o taip pat jeigu jau dazei 3 valandas skyda tobulai geltonai ir nenori deti juodo, kad neliktu zymiu, ant skydo  del tamsiai geltona washa. Washinti juk galima dalimis, kokios nori spalvos tokios ir pasidarai ir deliok kas kur tinka ir patinka, del to kartoju, pirkti washa yra nesamone nes turesi 3-4 rusiu ir viskas, o pats pasidaryt gali bet koki :)

Gal dar ka nors papasakot? :) Nu tikiuos aiskiau gal kas nors paliko, arba bent kazkokia nuomone susidare, zinoma as nepersu savos nuomones, taciau dalinuos tuom, ka pats praejau ir ka maciau puse gyvenimo kaip tai daroma :D

O tiesa dar prie to pacio, as tikiuos kas uzsiims tuom - apsisarvuokit kantrybe :) As viena orka, nu dydzio kaip standarine figurele herojaus kokio dazau apie 6 valandas su viskuom, cia neskaitant plovimu ir base coatinimo :) taip kad vakarai neprailgsta :D

ExLegendz

  • Master
  • ****
  • Įrašai: 702
Re: Miniatiuru dazymo ypatumai
« Atsakymas #4 Įrašytas: Sausis 19, 2012, 21:51 »
Aš savo patirtį buvau aprašęs :) Dar galiu pasikartot ir šitoj temoj.
Teptukų tikrai reikia kuo plonesnių, vargau su detalėm ir išvis neturėjau šanso veidų išpiešt.
Akrilo paletei naudojau kiaušinių dėklų pora :D galėjau susimaišyt 20 spalvų :)
Man tai lakas irgi washingo efektą pridavė, gyvesnės spalvos gavos.
O baze tai baltą gruntą naudojau. Irgi prieš tai ploviau nuo riebalų.
Sluoksniavimas tikrai jėga, zombius sloksniavau kietai persidengė spalvos, herojus nevisus tai biški nykiau :)

Marius (Pirmas vardas) a.k.a (dar žinomas kaip)
Zazas (mIRC, Action games) / Wiedras (Strategy games) / Exas(Nuo ExLegendz (RPG))

Nostromo

  • Knight
  • *****
  • Įrašai: 2638
Re: Miniatiuru dazymo ypatumai
« Atsakymas #5 Įrašytas: Sausis 20, 2012, 01:07 »
Tai sakai Italeri geras stuff'as - gal zinai kokia svetaine, ar tiesiog D6 ?
Jei tetis daze ir modeliavo WWII dalykus, tai jis tikriausiai rinkosi Vallejo ne "Game Color" linija, bet "Model color" - jie yra tirstesni ir labiau pagal spalvu palete atitinka armijai dazyti.
O tai kaip tu , Tomai, mixini dazus is Citadel buteliuku ? Su teptuku paimi vienos spalvos biski, perkeli ant paletes ? Paskui isplauni teptuka, paimi kitos spalvos, ir sumaisai ? Sakai dropint nepatogu ? Kazkaip nesitiki...
Nu del washu itikinai, tikrai atskiedus galima pasidaryti bet kokios spalvos washa. Bet matai kas yra, tu dazai ir murziais verti Warhamerio figurkes, mano bus kiek kitoks ir figureliu tipas ir dydis ir tema. Imkim Descent - ar tu matei, kad nors ant vieno character playmato, butu koks nors murzius ? Nei vieno...as ziurejau boardgamegeeke, tai ten vienas gezas visus herojus idejes yra, tai ka as zinau, grozis neispasakytas - matines figurkes, labai saikingos spalvos, graziai metalikai auksu ir sidabru ispiesti- nu sedevras mano akim. Tai tokias noris isdazyt be purvu, BET as jau kaip ir pats radau soliutiona - nuwashini  ir paskui kur reikia perdazai is naujo, o nusedes washsas seseliuose lieka :)
Nu o metalikai kaip, Tomai ? As girdejau, jiems but gerai naudot atskira vandens stikline, nes mikroskopines metalo "snaiges" pasklinda vandeny ir gali persinesti ant kito dazomo pavirsiaus ? Ir ar jie dazosi kaip ir visi kiti, ar turi kokiu specifiku ? Man atrodo uztenka tik kokiu dvieju , triju metaliku - auksinio vieno kokio ir keliu sidabriniu (pvz, Boltgun Metal ir Mithril ).

O kaip tu ispiesi labai mazas detales ? Nu aisku , cia teptukas ploniausias reikalingas kaip diena, bet as va paimu figurele (Descent yra ypach mazos figuros, zymiai mazesnes uz WH), bet jos - rupuze - detalios, labai grazios detalikes matos, kaip jas gerai ispiest ? Padidinama stikla naudoji gal ar kaip ? Nes net plika akim, prisikisus sunku kartais iziureti, o cia dar nudazyti reikia. Kaip antai , Mariukas, net veidu nespavino detaliu, o buna gi, kad kiti net akies vyzdi nupaiso...

Kantrybes man tikrai netruktu, as jau toks - cia dazymas yra malonumas, atsipalaidavimas, ne tai kai Donce sako, kad per savaite kokia jam reikia nudazyt koki 90 ork boys, cia jau kitas reikalas, neziuresi detaliu, bet man kaip tik norisi pabrezt detales, tai tikrai galeciau pasedet prie to reikalo, as gi oziaragis, kantrybes ir uzsispyrimo netruksta. Ir itariu visai kitas malonumas zaist su nudazytom plastmaselem :)
Trys svarbiausi dalykai vyro gyvenime: Alus ir papai...

Versetty

  • Knight
  • *****
  • Įrašai: 1445
Re: Miniatiuru dazymo ypatumai
« Atsakymas #6 Įrašytas: Sausis 20, 2012, 11:35 »
Italeri - www.italeri.com :D
Maisant dazus, jo, paimi kiek reikia i palete pasidedi, praplauni teptuka ir kitus imi, nieko nei uzsitersia nei ka, svarbu praplaut teptuka normaliai :) Del washo, matai, nera butina murzinti, wahso paskirtis yra ne padaryt murzylka, bet duoti spalvu-seseliu tona, todel tu gali kaip ir sakiau washint ne su kontrastinem spalvom o su tos pacios spalvos skirtingais tonais (sviesiau tamsau) tada tau nesipurvins, bet gausi perejimai :)
Metaliniai dazai citadeliu yra super mega uber, nereikia nieko papildomo, jie lygiai taip pat tepasi ir nieko nereikia nei skiest nei det nei kazka daryt, superiniai jie yra :) jie taip pat persinest gali kaip ir visi kiti, nedaryk is ju akvareles praskiestos ir nieko nepersines :) visi tie dazai yra patys su vandens pagrindu kaip sakiau todel jais dazyt galima praktiskai sausu teptuku, o praplovus truputi nusausini ir vel kabini kokios reikia spalvos, nedek vandens daug ir niekas nesiskies ir nenubegs :)
Del mazu ir smulkiu vietu dazymo yra paprastas dalykas - nedrebanti ranka ir gera akis :) Siaip galima naudoti padidinama stikla, meginau as su juom, bet galiu pasakyt nepatiko, nors siaip ipratus gal akys ir maziau pavargtu bet galiu pasakyti labai trumpai del ko nepatiko - per padidinama stikla nejauti atstumo, kadangi padinimas siek tiek iskreipia vaizda, ir spalvinant labai reikia priprasti nes gali taip pritepliot kur nereikia kad ilgai dar krapstysies kol istaisysi :) bet siaip sakau - cia gal tik pripratimo reikalas, nu aisku tas daiktas velgi kainuoja, o as akim kol nesiskundziu tai iziuredavau ir taip :) o siaip, labai priklauso nuo dydzio figureles viskas, jeigu jin didesne tai galima normaliai ispaisyti, jeigu mazesne tai strazdanu greiciausiai nenupiesi, bet pagrindinius bruozus isgauti nera taip sudetinga kaip atrodo, kaip ir sakiau naudoti reiktu sluoksniavimo principa - veida daryti 3 sluoksniais ir galu gale paryskinant highlightais konturus :) cia realiai pora kartu pameginus ir per savaite prisipratinus ranka nera sudetinga kaip atrodo is pradziu :)

Ramai suprantu, kad tau norisi tobulai padaryt bet pasakysiu viena juokinga niuansa, zinok kuo daugiau darai tuo geriau gaunas ir buna tas kvailas momentas, kada atrodo padarei gerai, po dar 4 figureliu nudazymo matai kad jau tos gavos dar geriau o anos jau prastai atrodo nu ir taip be galo be krasto :) cia labai gerai pasijaucia tas tobulumui nera ribu  :) nu aisku gali treniravatsa na koskach :D  :drinks:

Nostromo

  • Knight
  • *****
  • Įrašai: 2638
Re: Miniatiuru dazymo ypatumai
« Atsakymas #7 Įrašytas: Sausis 20, 2012, 14:25 »
Italu firma ten tam saite pasakoja apie savo produkcija, o va kur jos nusipirkt ? Be to, is teptuku kas patiko tai joa, storas grip'as, bet dauguma teptuku pas juos - sintetiniai. Nu gal kaip sintetiniai jie ir geri, bet noretus naturaliu.
Nu o del dazymo experience tai paguodei :) Kaip man skwazi sake - nusiperki kibireli Toy Soldieriu ir sudazai juos (ten kai kurie buna tikrai geri, nes drabuziu klostes ir visa kita, galima isdirbt layeringa, seselius, highlitus). Kitas klausimas kuris mane domina - ar turi itarkos tai, kad pvz zmogus is prigimities, kuris ant popieriaus graziai moka paisyt, gali geriau dazyt nei kad neturintis tokio gabumo ? Pvz Donce musasi i krutine, kad nemoka piest jis, bet figureles man jo visai grazios gaunasi. Bet cia vel - visi dazo didesnes, WH figurkes, o mazikes ir minkstesnio plastmaso yra dazes kol kas tik Mariukas, su gan tikrai visai pigia viso to reikalo savikaina ( yra jis kazkur forume surases, kiek kas jam kainavo) , nei simtu islaidyta nei ka.

Nu ranka mano kaip ir nedrebanti, akys irgi dar nevarva, nors i akiniai, bet akiniai - ziuret i toli, is arti to net nereikia.
Tiesa...jei yra maziuke figurele, kaip neprarast detalumo joje, pvz purskiant su primeriu ir paskui tepant dazus ? Primeris purskias kazkur 30 cm nuo figuru, placiais judesiais is visu pusiu. Jei prikisi per arti, iseis burbulais, neteksi detalumo, jei per toli laikysi, grunas sudzius dar ore ir nuses ant figuros granulikem. Kadangi pas mane figuros mazos, tai ir detalumas labiau sumazintas (nu aisku cia dazant ne koki Troli, kuris yra milziniskas palygint). Arba tepant dazus, jie man atrodo turi but pieno konsistencijos, nia ? Nes vandens kosistencijos jau buna washai, o dazai pamirskius teptuka turi neissigaubti laseliu teptuko apacioj. Daznai tie kas dazo, tai tepa kelis plonesnius sluoksnius, tris - keturis, kol labai graziai padengia. Nors aisku yra ir alternatyva - pvz  Vallejo - Extra Opaque daznai , ten 16 spalvu, padidinto pigmento, labai ryskus dazai.

Tu Tomai veidus jauciu dazai trim pagrindinem spalvom ? Pirma dedi tamsiausia, koki Dwarf Flesh, paskui kali sviesesni - Elf flesh, o galiausiai primaisai baltos, arba rusvos ir uzhighlitini ? Bent jau taip rodoma Citadel painting manuale :) Ir ar tiesa, kad paintint reikai, tarsi isivaizduojant drabuzius, pirmiau vidinius ten drabuzius, einant link isores, taip, kaip "aprenginetum" figura tarsi ? Nes as pasiziuriu , zmones dazo ivairiai - vieni iskart su metaliku isdazo ginklus pvz, o veida daro paskutini, kiti priesingai, pradeda nuo veido....kaip tu darai ?
Trys svarbiausi dalykai vyro gyvenime: Alus ir papai...

Versetty

  • Knight
  • *****
  • Įrašai: 1445
Re: Miniatiuru dazymo ypatumai
« Atsakymas #8 Įrašytas: Sausis 20, 2012, 14:53 »
Nezinau ar turi itakos tai kad zmogus moka piest ar popieriaus ar nemoka, siaip galiu pasakyt kad tai yra du skirtingi dalykai, as pats nesu susipykes su popierium ir pestuku, bet tikrai sakau kad cia negalima lygint, tas pats kas lyginant maskvyciu ir bmw, kaip ir abi masinos bet kaip ir skirias ane? :)
Del mazumo figuru nu nenoriu visai sutikt, nera WH dideles jos (aisku buna visokiu) bet pvz kokius goblinai ar dwarfai tai jie kaip uteles mazi, nu atnesiu sekmadieni kazka parodyt pamatysi visokia velnia...
Dar viena dalyka pastebejau, Ramai matyt daug skaitei apie dazymus nes truputi matau kad meluoja zmones....
is kur toks dalykas kad purskiant primeriu iseina burbulais jei per arti, o jei per toli dziuna? :O nu dazau ilga laika, nu nei karta nieko net panasaus nera buve :) as tau duodu 100% !! nu nebent tu ten is 1 cm atstumo iki dugno laikysi ir i viena taska varysi tada jo matyt dingtu detalumas bet kam :D konsistencijos yra geriausios tokios kurios yra bonkutei :) nereikia nei skiest nei maisyt nieko cia tau ne su acetoniniais dazais dazyt kur turi prasiskiest iki norimo tirstumo ar skystumo :) AKRILAS CIA!!!! :) imi ir dazai vsio!
Pas mano orkus pvz dazyta oda visur 3 sluoksniais - apacia tamsi, virsuj goblin green ir galu gale ten sviesi lb zalia, tas pats goblin green su flesh kazkokiu. Nu pats paintinimas visada geriausiai yra atliekamas nuo apacios iki virsaus, plius lengviau potepius ne ten ilindusius islyginti, o ir siaip proceso i kita puse neisivaizduoju, taip kad vienareiksmiskai sakau - TAIP! :) nuo apacioj ir i virsu :)  :drinks:

P.S. dar kai galiu pridurti - geriau viena karta pameginti negu skaityt 100 straipsniu :) ten kai daro kokie profesionalai (Asian level) tai jie raso raso raso cia taip anaip reikia, pats pamegini gaunas vietoj kazko stebuklo didelis niekas :) todel tik per praktika subtilybes ismokstamos, aisku sutinku kad reikia zinoti kas su kuom valgoma, bet kol ranka pati neipras ir nebus atmusta skaityk neskaites ale vis tiek ne tas gaunas kaip anam gezui per kompa :) ir ranka drebes ir penzelis teps ne kur reikia ir akys skaudes, o va kai jau isicinkinsi pamatysi kaip eina graziai viskas :)

Nostromo

  • Knight
  • *****
  • Įrašai: 2638
Re: Miniatiuru dazymo ypatumai
« Atsakymas #9 Įrašytas: Sausis 20, 2012, 15:11 »
Tomai, o kaip vadinas modeliavimo spalkis ? Koks brendas ? Kur tiksliai Akro pardavineja ? Kokia kaina ? Koks kiekis ? Kaip naudojas, yra specifiku kokiu tais ?
Trys svarbiausi dalykai vyro gyvenime: Alus ir papai...

Versetty

  • Knight
  • *****
  • Įrašai: 1445
Re: Miniatiuru dazymo ypatumai
« Atsakymas #10 Įrašytas: Sausis 20, 2012, 15:37 »
http://www.wonderlandmodels.com/product ... ement-13g/

Va toks daiktas :) Jis yra buves Akropolyje Zaidimu pasaulyje. Taip pat gali ieskoti: V. Sakalausko įmonė "Poligonas"
 Kauno m. sav. Kauno m. Savanorių pr. 129 tel.: 8-37-332 118, gal atsiustu kad nereiktu is uzsineio arba jei yra galimybes is kauno atsirabanint, beto yra tikimybes kad greitu laiku i Kauna vaziuosiu tai galeciau uzmest aki jeigu vaziuosiu ir neturesi.
Kaina nedidele, ten tupikas ne litrinis :) Specifika labai paprasta, issispaudi koki reikia kieki spaklio ir truputi atskiedi su acetonu, pasidarai tokia kosele, grinai kaip spaklio tirstumo, tada deplioji (spakliuoji) tarpus privarydamas tos koses, kampus uzlygini graziai ir palieki dziuti. Kai sudziuna per keleta valandu jis tampa kaip akmuo, tada pasiemi svelnu svitrini, ir nutrini nelygumus kuriuos palikai, kad liktu pagal figura, is kart sakau nebijok nenutrinsi nuo figureles detaliu jos ne is kristolo ir nereik su svitriniu dideliu drozti :) svelniai sakau svelniai :) va tada jau procesas kaip visada - base coat ir pirmyn spalvint :)

Nostromo

  • Knight
  • *****
  • Įrašai: 2638
Re: Miniatiuru dazymo ypatumai
« Atsakymas #11 Įrašytas: Vasaris 06, 2012, 10:57 »
Tomai, turiu prasyma.

1. Ar tu gali parasyt kokios firmos ir koki tiksliai naudoji primeri ? Ir kokios spalvos.
2. Jei nesunku, reiktu, kad surasytum tiksliai visus kokius ir kiek turi dazus ir ju kodus. Neapsunkitu labai ? Parasyk ir metalikus kokius turi, bei tiklsu modeli dazu, pvz Citel Foundation or smth.
3. Cia gal maziau naudojamas dalykas, bet kokius naudoji klijus, suklijuot figurelem ? Esu girdejes, kad naudoja daug kas epoksidinius, jei taip - is kur pirkai ir kokia firma, nes juk reikia kad klijai nebijotu vandens, neestu dazu ir nebutu sudziuve trapus kaip stiklas (kaip nekurie superglue ) :D

Kol kas tiek, is anksto dekui, Tomai.

P.S. Gali kam nors kilti klausimas - kodel idomu kokie dazai ir kokie ju kodai pas Toma ? Atsakau - tiesiog labai smalsu suzinoti, kiek minimaliai dazu pakanka norint sukurti tokius shedevrus.
Trys svarbiausi dalykai vyro gyvenime: Alus ir papai...

Versetty

  • Knight
  • *****
  • Įrašai: 1445
Re: Miniatiuru dazymo ypatumai
« Atsakymas #12 Įrašytas: Vasaris 08, 2012, 12:51 »
Nostromo, as tau atrasysiu siandien gal vakare, nes rasiau kazkuria diena ir palinko viskas ir dingo tai neprisiverciau dar karta perrasyt bet parasysiu :) be patient young one :argh:

Nostromo

  • Knight
  • *****
  • Įrašai: 2638
Re: Miniatiuru dazymo ypatumai
« Atsakymas #13 Įrašytas: Vasaris 08, 2012, 23:42 »
Ok, brolau, butinai papostink cia, nes tikrai svarbi info bus ir iprask pries kozna "submit" mygtuko paspaudima, paspausti CTRL+A ir paskui CTRL+C, as kazkaip nuo senu laiku ipratau, kai megdavau mergaitem ilgus laiskus rasyt ir patikek, zinau kas tas yra kai valanda rasytas laiskas tiesiog "poof" ir dingsta - tokio jau nebepakartosi, nu gal po keliu dienu , kai gruzas praeina...
Trys svarbiausi dalykai vyro gyvenime: Alus ir papai...

Nostromo

  • Knight
  • *****
  • Įrašai: 2638
Re: Miniatiuru dazymo ypatumai
« Atsakymas #14 Įrašytas: Vasaris 17, 2012, 15:01 »
Tomai, ar tu nieko kartais cia nepamirsai padaryti ? :) Aisku, tu neprivalai....ale..  :twisted:
Trys svarbiausi dalykai vyro gyvenime: Alus ir papai...